Haydi KartDijital Kartvizit Kullanmanın ÖnemiDijital KartvizitDijital Kartvizit Kullanmanın Önemi

Dijital Kartvizit Kullanmanın Önemi

Dijital kartvizit kullanmanın önemi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için bu konuyu sizler için yayınlıyoruz. Umarız sizlere faydalı bir içerik olur.

Günümüzde pek çok kurum ve kişi kartvizit taşıyarak başkalarıyla paylaşmak isteyebilir. Özellikle pazarlama ile uğraşanların sıklıkla tercih ettiği bu kartların amacı, müşterilere hızlı bir şekilde ulaşmaya çalışmak. Kartvizit üzerinde genel olarak bireyin kendisi ve firması hakkında bilgilere yer verilir. Bu şekilde bir müşteri, o kişiyle kart üzerinden istediği zaman iletişime geçebilir. Kartvizit her ne kadar önemli bir değere sahip olsa da artık yeniliklere ayak uydurarak dijital kartvizite geçmenin zamanı gelmedi mi? HaydiKart tarafından üretimi sağlanan dijital kartvizit, önemli ayrıcalıklar ile bizlerin karşısına çıkıyor.

Kartvizit ve Dijital Kartvizit Arasındaki Fark

Dijital kartvizitin önemini açıklamadan önce kartvizit ile dijital kartvizit arasındaki farkı iyi bilmek gerekiyor. Kartvizit, fiziksel bir şekilde üretilen ve üzerinde bazı bilgiler içeren taşınabilir bir kart. Bu kart üzerindeki herhangi bir bilgi değişime uğradığında yeniden basılması gerekir. Dijital kartvizit ise bilgilere internet üzerinden erişim sağlanan bir sisteme ev sahipliği yapıyor. Bu sayede eğer bilgilerden bazılarının güncellenmesi gerekir ise yapılması gereken şey dijital verileri güncellemek olacak. Bu konuda oldukça avantajlı olan dijital kartvizitler ile ilgili bilinmesi gereken daha pek çok şey mevcut.

Dijital Kartvizit Kullanmanın Önemi

Dijital kartvizitler, sunduğu avantajlar ile ön plana çıkıyor. Bunlardan en önemlisi güncellenebilir yapıda bulunuyor oluşu. Dijital kartvizit sayesinde dijital ortamdan ulaşılabilen bu veriler istenildiği zaman kullanıcı tarafından güncellenebiliyor. Örneğin telefon numarası güncellendiğinde yeni bir kartvizit alma derdi olmuyor, profil güncelleme işlemi ile aynı kart kullanılmaya devam edilebiliyor. Bu sayede ekstra masraf yapmaya gerek kalmıyor.

Dijital kartvizitin sunmuş olduğu bir diğer fayda kolaylıkla paylaşılabiliyor olması. Artık dijital dünyanın gelişmesiyle beraber insanlar interneti kullanarak birçok şeye ulaşabiliyor. Bu doğrultuda insanlara verilecek olan QR kod veya profil bağlantısı sayesinde dijital kartvizite karşı taraftakinin ulaşması sağlanabiliyor. Yani kartvizite ulaşmak isteyen bir kişi internetten faydalanarak bu verilerle karşılaşabiliyor olacak.

Dijital kartvizit kullanmanın önemi daha pek çok şekilde açıklanabilir. Bunlardan bir diğeri QR kod ile kurulum imkanının verilmesi. Firma, kart alındıktan sonra zarf üzerinde gelen QR kod ile birlikte hızlı bir şekilde kurulum yapmayı kolay bir hale getiriyor. Bu şekilde profil oluşturulabiliyor ve sonrasında hazır hale getirilmiş dijital kartvizit sahibi olunabiliyor. Kısacası kartviziti kurmak birkaç adımda tamamlanıyor. Devamı kullanıcının ekleyeceği bilgilere kalmış bir durum.

Dijital kartvizit kullanmanın bir diğer ayrıcalığı doğa dostu bir projeye destek vermek olarak ifade edilebilir. Pek çok kişi bu tür kartlardan faydalanırken şunu bilmelidir ki dijital kart kullanmak, fiziksel kart kullanmaya göre daha az malzeme kullanımı anlamına geliyor. Çünkü fiziksel kartvizit kullanıldığında birden fazla malzeme gerekiyor. Çünkü yüzlerce basım yapılabiliyor. Dijital kartvizit ise tek basım yapılarak üretiliyor. Paylaşmak için ise karşı taraftaki kullanıcıya profil bağlantısı atılıyor. Sistem, bu haliyle doğa dostu bir proje olarak bizlerin karşısına çıkıyor.

Sizlere dijital kartvizit kullanmanın önemi hakkında şu bilgiyi de sunmak isteriz. Bu kartın bir diğer özelliği temassız bir şekilde kullanılabiliyor oluşu. Yani kartın içerisinde NFC ve QR kod özelliği mevcut. NFC sayesinde NFC destekli telefonlarda bu kartı kullanmak mümkün oluyor. Bu sayede başkasına paylaşım yaparken bu özellik ile de sorunsuz bir bilgi aktarımı imkanlı hale gelmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haydi, Haydi Kart'ı kullanmaya başla

Dijital kartvizit dünyasına Haydi Kart ile adım at, sınırsızca paylaşmanın ve Haydi Kart avantajlarının tadını çıkar.

7 gün ücretsiz deneme, kredi kartı gerektirmez.

Haydi Kart’ı, NFC teknolojisi kullanan akıllı telefona yaklaştırarak tüm bilgilerini paylaşabilirsin.

© 2023. Tüm hakları saklıdır. Vamos Dijital Ofis.

Start for free.

Nunc libero diam, pellentesque a erat at, laoreet dapibus enim. Donec risus nisi, egestas ullamcorper sem quis.

Let us know you.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar leo.